16 C
Pec
E diel, 19 Maj, 2024

Vizita e Ramës në Athinë: Fton shqiptarët që jetojnë në Greqi të marrin pjesë në takimin e 12 majit

Kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje të vizitës që do ta bëjë këtë të diel në Athinë me shqiptarët e Greqisë. Rama ka bërë me dije se takimi do të nisë në orën 11:00, në stadiumin e Galatsit, salla “Christams Theatre”.

Kryeministri shqiptar përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka ftuar shqiptarët e Athinës dhe të rrethinave që të marrin pjesë në këtë takim.

“MIRËMËNGJES dhe me ftesën që më në fund ka edhe adresën, duke i ftuar ata ndër ju që janë në Athinë ose rrethina, e që munden ta kalojnë me ne që vijmë nga Shqipëria këtë moment të veçantë krenarie për të gjithë shqiptarët e Greqisë, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Rama.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...