15 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Vizita e Vulinit në Moskë, reagon senatori amerikan

Senatori amerikan, Chris Murphy, ka reaguar me rastin e vizitës së kreut të Agjencisë së Sigurisë dhe Informacionit të Serbisë (BIA), Alexander Vulin, në Moskë.

Ai deklaroi se rusët aktualisht janë duke kërkuar miq anembanë botës, raporton N1.

“Rusia po kërkon miq këto ditë dhe se nuk e konsideron politike dhe morale të mbështet regjimi i Vladimir Putinit”, pohoi ligjvënësi amerikan.

Murphy tha në konferencën për shtyp se do të ishte mirë për qytetarët serbë nëse zyrtarët e tyre shtetërorë do të respektonin sanksionet kundër Rusisë dhe të ishte me Bashkimin Evropian për këtë çështje.

Drejtori i Agjencisë së Sigurisë dhe Informacionit (BIA) Alexander Vulin vizitoi Moskën dhe u takua me Nikolai Patrushev, Sekretarin e Këshillit të Sigurimit të Federatës Ruse.

Ndryshe, Ivica Daçiq, ministri i Jashtëm i Serbisë si dhe presidenti i Republikës Serbe të Bosnje-Hercegovinës, Milorad Dodik gjithashtu gjenden në kryeqytetin rus, Moskë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...