15.2 C
Pec
E hënë, 2 Tetor, 2023

Vizitë e paparalajmëruar e Kurtit në Britaninë e Madhe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar drejt Britanisë së Madhe pas takimeve që kishte në Bruksel.

Kjo vizitë ishte e paparalajmëruar ndërsa sot Kurti është takuar me ministrin e jashtëm të Britanisë, James Cleverly.

Këtë e ka konfirmuar edhe ambasadori i Kosovës në Britani, Ilir Kapiti.

“Marrëdhëniet e forta dhe unike mes Britanisë së Madhe dhe Kosovës u rikonfirmuan edhe një herë”, ka shkruar ai në Twitter. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...