2 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Vllasi: Nuk ka përparim në dialog para zgjedhjeve në Serbi

Ish-politikani dhe avokati, Azem Vllasi deklaron se para zgjedhjeve në Serbi nuk mund të ketë përparim në dialog.

Sipas tij, presidenti Vuçiq temën e Kosovës do ta përdore vetëm në fushatë zgjedhore.

“Sot Vuçiqi ka biseduar me Lajçakun, por asgjë konkretisht nuk u tha lidhur me këtë draft-statut përveçse në Beograd këtë do ta vlerësojë një ekip i ekspertëve juridik. Para zgjedhjeve në Serbi nuk mund të pritet kurrfarë përparimi në dialog, përveç se Vuçiqi temën e Kosovës do ta përdorë në fushatë zgjedhore”, ka thënë Vllasi për Front Online. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...