8.7 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Volkswagen GTI 2020 më i shpejtë se Golf R që është tani në treg

Për shpejtësi më të lartë, klientit i nevojitet të paguajë më shumë

Në fillim të vitit, Volkswagen ka bërë të ditur se do ta largojë opsionin hibrid për versionin Golf G që e lanson gjatë shtatorit në Frankfurt Motor Show

Modeli i ardhshëm GTI, do ta ketë motor turbocharger me 2.0, që pritet të jetë më i fuqishëm dhe i shpejtë se modeli aktual Golf R.

Ky model do ta ketë edhe versionin TCR, që 286 kuaj fuqive, i ndihmon edhe me dhjetë njësi tjera.

Derisa Golf R mund të arrijë deri në 250 kilometra në orë, me vendosjen e opsionit shtesë, mund të arrije seri në 267 kilometra në orë.

Për këtë ndryshim, nevojitet të paguajë klienti, por që ende nuk është bërë i ditur çmimi. 

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...