14.6 C
Pec
E diel, 4 Qershor, 2023

Volkswagen me seri të re lamtumirëse të “Polo” GTI

Ndonëse spekulohet se do të dalë së shpejti në pension, Volkswagen Polo nuk po dorëzohet.

Tani një kënaqësi e vërtetë po vjen nga Volkswagen, që shënon një çerek shekulli të veturës tashmë ikonike. Edhe pse ishte në hijen e Golfit, Polo GTI fitoi shumë fansa dhe me këtë rast Volkswagen po i nderon me një seri të veçantë festive.

Seria Polo GTI Edition 25 fillon më 1 qershor dhe në treg do të ofrohen saktësisht 2500 njësi. Për ta Volkswagen do të kërkojë minimalisht 35205 euro në tregun gjerman. Lajmi më i madh në këtë kohë të elektrifikimit universal është se modeli do të ofrohet fare në treg. Nën kapak është i serisë së vjetër, një motor benzine 2.0 TSI që prodhon 207 kuaj/fuqi dhe 320 Nm, dhe drejton vetëm boshtin e përparmë.

I pajisur me suspension sportiv dhe 15 mm më afër tokës dhe me bllokimin standard elektronik të diferencialit XDS, Polo GTI mund të ofrojë shumë kënaqësi pas timonit. Sipas asaj që shkruhet në letër, ai do të përshpejtojë në 100 km/h për 6.5 sekonda.

Ata që janë më të prirur ndaj detajeve dhe estetikës moderne do të jenë të kënaqur të mësojnë për prezantimin e dritave LED matricë, Adelaides 18 inç në një fund të zi me shkëlqim. Ka gjithashtu detaje të kundërta, si kutitë e pasqyrës me ngjyrë të zezë dhe spoileri i çatisë. Klientët mund të zgjedhin mes gjashtë ngjyrave metalike, ndërsa shenja kryesore e ekskluzivitetit do të jetë mbishkrimi “Një nga 2500” në pragjet e dyerve.

Gjithsesi, kjo lëvizje e Volkswagen-it është për t’u përgëzuar dhe është e sigurt që do të ketë një reagim të duhur nga tregu./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...