10.3 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Von Cramon: Nënshkrimi i kontratës për energjinë, hap drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka përshëndetur marrëveshjen mes KEDS-it dhe Elektroseverit.

Ajo ka thënë se ky hap është në drejtimin e duhur drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve të mbetura pezull.

“Lajm i mirë për të parë nënshkrimin e kontratës për energjinë ndërmjet KEDS dhe Elektrosever. Ky është një hap në drejtimin e duhur drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve të mbetura pezull, në mënyrë që më në fund të kemi normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë! Integrimi në BE është qëllimi ynë i përbashkët”, ka shkruar Von Cramon.

Për nënshkrimin e kësaj kontrate komerciale, gjatë ditës fillimisht reagoi i dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.

Lajçak e vlerësoi si një hap i rëndësishëm në zbatimin e Udhërrëfyesit për Energjinë./Njeshi/

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...