8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Von Cramon reagon për marrëveshjen KEDS-Elektroserver

Ajo është shprehur se ky është një hap përpara drejt zbatimit të marrëveshjeve dhe siç është shprehur ajo, drejt normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

“Lajm i mirë për të parë nënshkrimin e kontratës për energjinë ndërmjet KEDS dhe Elektrosever. Ky është një hap në drejtimin e duhur drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve në pritje për të pasur më në fund normalizimin e plotë mes Kosovës dhe Serbisë. Integrimi në BE është qëllimi ynë i përbashkët”, ka shkruar Von Cramon në “X”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...