3.8 C
Pec
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Von der Leyen arrin në Kiev

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka arritur sot në Kiev të Ukrainës.

Von der Leyen është duke qëndruar në kryeqytetin ukrainas përpara raportit që BE-ja duhet të paraqesë javën e ardhshme për përparimin e Ukrainës në kandidaturën e saj për anëtarësim, tha deputeti ukrainas Yaroslav Zelezniak në kanalin e tij Telegram, shkruan Euronews.

Ai tha se pritet edhe fjalimi i Von der Leyen në parlamentin ukrainas, gjatë të cilit ajo do të paraqesë një vlerësim se sa ka përparuar Ukraina në përmbushjen e kritereve të ndryshme ekonomike, ligjore dhe të tjera, në mënyrë që të hapet rruga për fillimin e negociatave të anëtarësimit në dhjetor./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...