6.4 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Von der Leyen shkon në Sarajevë më 22 janar, do të diskutohet për procesin integrues në BE

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, shkon në Sarajevë më 22 janar.

Siç ka mësuar Istraga.ba, ajo dhe zyrtarët e tjerë të BE -së po shqyrtojnë mundësinë e shkurtimit të listës së 14 përparësive, përmbushja e të cilave është vendosur si kusht për përparimin e mëtutjeshëm të BeH në procesin e integrimit të BE -së.

Mundësia e shkurtimit të listës në 6 përparësi po merret në konsideratë për ta bërë më të lehtë për autoritetet aktuale në BIH të flasin për integrimin e BE -së/Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...