15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

Voziti edhe pse ishte në masë mbrojtëse, gjoba ku pejanit i merret vetura, dënohet me 500 euro e pesë pikë negative

Policia e Kosovës me Ligjin e ri të trafikut që ka hyrë në fuqi nga 3 prilli 2024 ka ashpërsuar masat ndaj shkelësve në trafik.

Një njoftimin e Policisë së Kosovës bëhet e ditur se një person në Pejë është dënuar pasi ka vozitur pavarësisht se ishte në masë mbrojtëse.

“Më datë 10.04.2024, pas një kontrolli rutinor nga zyrtarët Policor të Njësisë Rajonale të trafikut rrugor DRP Pejë është vërtetuar se vozitësi i mjetit drejton mjetin në masë mbrojtëse. Të njëjtit i është bërë tërheqja e automjetit sipas ligjit në fuqi.

Kundërvajtësit i është shqiptuar gjoba: 500 euro, 5 pikë negative dhe 6 muaj masë mbrojtëse”, thuhet në njoftim. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...