18.8 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Vrasja në Duseldorf: Shqiptari vrau serbin problematik, ishte profesionist i arteve marciale

Një shqiptar ka qëlluar për vdekje pronarin e një restoranti në qendër të qytetit të Duseldorfit në Gjermani.

Mediat raportojnë se bëhet fjalë për Rushit Llapi, kosovari 52 vjeçar me banim në Gjermani.

Sipas mediave vendase, pronari 38-vjeçar i një lokali në Herzogstraße në lagjen Friedrichstadt ka debatuar me një shqiptar 52-vjeçar me origjinë nga Kosova. Ata dolën jashtë restorantit për të zgjidhur debatin me tyre, por sherri u përshkallëzua dhe 52-vjeçari ka nxjerrë papritur armën dhe ka qëlluar disa herë viktimën.

Aktualisht është e paqartë nëse autori dhe viktima njiheshin me njëri-tjetrin./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...