29 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

Vrau nënën në Pejë, dënohet me 25 vjet burgim

I akuzuari për vrasjen e nënën së tij, U.H është dënuar me 25 vjet burgim.

“Gjykata i ka shqiptuar dënim me kohëzgjatje prej 25 viteve, dhe i është caktuar masa e trajtimit të detyrueshëm psikiatrik në ndalim“, tha zëdhënsja e Gjykatës Themelore në Pejë, Tringa Zhuti.

Sipas aktakuzës, i akuzuari më 14 prill 2023, në shtëpinë e tij në Pejë, ka privuar nga jeta në mënyrë mizore nënën e tij, viktimën H.H, në rrethanat e përgjegjësisë së zvogëluar mendore në shkallë esenciale. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...