19.9 C
Pec
E shtunë, 13 Prill, 2024

Vriten katër gra dhe një vajzë 13-vjeçare në ​Austri

Katër gra dhe një vajze 13-vjeçare janë vrarë në Vjenë mbrëmjen e të premtes, tre prej të cilave janë ekzekutuar me thikë në një shtëpi publike.

27-vjeçari u arrestua në afërsi të shtëpisë publike, teksa po largohej duke mbajtur në dorë armën e krimit.

Policia brenda banesës u gjet edhe një grua të katërt, e cila po merret në pyetje si dëshmitare e ngjarjes.

Ende nuk dihen motivet e ngjarjes, ndërkohë që policia ka marrë dhe dëshminë e autorit.

Sakaq një grua dhe vajza e 13-vjeçare u vranë në një ngjarje tjetër të ndodhur në Vjenë.

Trupat e tyre u gjetën të pajetë në apartamentin ku banonin, ndërkohë që policia ka arrestuar babain e 13-vjeçares./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...