2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Vritet një i mitur palestinez nga ushtria izraelite

Në një incident nën shqyrtim nga ushtria izraelite, forcat izraelite qëlluan për vdekje një djalë 13-vjeçar palestinez gjatë një bastisjeje në Bregun Perëndimor të pushtuar, raporton agjencia zyrtare palestineze e lajmeve Wafa.

Ushtria izraelite tha se një numër personash të armatosur palestinezë kishin qëlluar mbi trupat e saj, të cilët iu përgjigjën zjarrit.

“Rrethanat e incidentit janë në shqyrtim”, tha ushtria izraelite në një deklaratë për Reuters.

Fawaz Hammad, drejtor i spitalit Al-Razi në Jenin, konfirmoi vdekjen e adoleshentit, tha Wafa.

Dhuna në Bregun Perëndimor kishte qenë tashmë në rritje përpara se të fillonte lufta Izrael-Hamas në Gaza në tetor, dhe që atëherë ajo është përshkallëzuar me sulme të shpeshta izraelite dhe sulme palestineze në rrugë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...