18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Vuçiç: Serbia mund ta njohë Kosovën, por…

Aleksandar Vuçic la të kuptohet se Beogradi mund ta njohë Kosovën si shtet sovran, por një gjë e tillë, sipas tij, do të kërkonte diçka në këmbim. Këto komente, Presidenti serb i bëri në një intervistë për agjencinë italiane të lajmeve ANSA.

“Së pari, duhet të gjejmë kompromisin. Nuk mund ta njohim Kosovën pa fituar asgjë. Jam i sigurtë se me ndihmën e miqve evropianë dhe me mbështetjen e Rusisë, Amerikës, Kinës dhe vendeve të tjera, mund të arrijmë një zgjidhje”, deklaroi Vuçiçi./TCH/Njeshi

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...