9.5 C
Pec
E shtunë, 2 Dhjetor, 2023

Vuçiq në stilin e Milosheviçit, pas takimit me ambasadorin rus: Në Kosovë po kryhet spastrim etnik

Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, priti sot ambasadorin e Federatës Ruse, Aleksandar Bocan-Kharchenko. Në takim mori pjesë edhe zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq.

“Një bisedë e rëndësishme me ambasadorin e Federatës Ruse, Alexander Bochan-Kharchenko. Mirënjohës që i dëgjoi lutjet dhe kërkesat e palës serbe. E informova Bocan-Harchenkon se në Kosovë dhe Metohi po kryhet spastrim etnik brutal i organizuar nga Albin Kurti me mbështetjen e një pjese të bashkësisë ndërkombëtare.” -thuhet në njoftimin e presidentit Vuçiq i cili vazhdon të gënjejë opinionin ndërkombëtar dhe serb mbi situatën reale në Kosovë. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...