19.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Vuçiq: Serbia të enjten dërgon kërkesë për vendosjen e trupave në Kosovë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar se të enjten do t’i dërgojë kërkesë komandantit të KFOR-it për të lejuar kthimin e forcave ushtarake dhe policore në Kosovë.

Vuçiqi ka shtuar se e diela ka qenë ditë më e vështirë për të si kryeministër dhe president i Serbisë.

“Duke i parë pjesëtarët e forcave të armatosura, për pak sa nuk kam qarë… Nuk ka të bëjë me Kosovën dhe nuk e di pse, u gëzova pa masë kur pashë atë lloj bashkimi, vendosmërie dhe dëshirë të kryejnë çdo detyrë që u vinte nga udhëheqja shtetërore”, shtoi ai.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...