11.8 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Vuçiq: Todosijeviq e tha të vërtetën, masakra e Reçakut ishte fabrikim i Walkerit

Në konferencën para mediave në Beograd, Vuçiqi tha se deklaratat e tashmë ish-ministrit të MAPL-së, Ivan Todosijeviq, se “masakra e Reçakut ka qenë trillim”, janë deklarata të vërteta dhe se gjithçka është fabrikuar nga ambasadori i atëhershëm i OSBE-së, William Walker.

“Sikur ata janë djem të mirë, që kanë luftuar për liri kundër disa shejtanëve, sikur Todosijeviq ka vrarë 19 dëshmitarë, e jo dikush tjetër. Ka thënë diçka që nuk i pëlqen lobit kriminal shqiptar”, ka thënë Vuçiqi.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...