5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Vuçiq vazhdon në rolin e propagandistit: Trazirat e marsit u përgatitën që Kosova ta fitojë pavarësinë

Presidenti i Serbisë, Aleksadër Vuçiq, ka vazhduar me propagandën e tij kundër Kosovës, duke pretenduar se serbët në Kosovë “po persekutohen”.

Ai tha gjithashtu se ajo që ndodhi më 17 mars 2004 ishte “mirë e organizuar dhe e koordinuar” për të fituar një Kosovë të pavarur.

Siaps Vuçiqit, ky “persekutim”, është i njëjtë sikur ai 20 vjet më parë, duke përkujtuar kështu trazirat e marsit.

“Askush nuk mund të na heqë të drejtën për të vërtetën, është e nevojshme për ne dhe nuk do ta mbajmë të heshtur”, ka propaganduar Vuçiq, ka raportuar mediumi “Beta”.

Më tutje, presidenti serb e ka luajtur viktimën, duke pretenduar se ‘bota ka standarde të dyfishta sa i përket Serbisë”.

“Kur ne kërkojmë për Serbinë atë që vlen për të gjithë në botë, ata na sulmojnë se jemi të dhunshëm, se jemi armatosur”, ka deklaruar Vuçiq.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...