23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Vuçiqi përdorë Kosovën për të sulmuar rivalët e tij në Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq sot ka dhënë një intervistë për televizonin serb “Prva”.

Në këtë intervistë, ai ka përmendur Republikën e Kosovës.

Vuçiq u shprehë se askush më mirë se ai nuk e ka mbrojtur Kosovën. Me këtë deklaratë, ai sulmoi paraardhësit e tij që ishin në krye të Serbisë.

“Gjatë sundimit të tyre, 90 vende njohën pavarësinë e Kosovës, ata vetëm heshtën për këtë. Unë nuk do të hesht dhe do të mbroj Kosovën siç di dhe mundem”, u shprehë Vuçiq./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...