2.1 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Vushtrria dhe Besa, shënuan fitore në javën e 18-të të Ligës së Parë në futboll

Janë zhvilluar takime e javës së 18 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Lideri ne tabelë Vushtrria, ka shënuar fitore në fushën e vet në përballje me Kikën me rezultat 2 – 1, sikur që edhe Besa ka mposhtë Trepçën në Pejë me rezultat 1 – 0. Pas ndeshjeve të xhiros së 18 këto dy skuadra edhe kryesojnë në tabelën e klasifikimit, Vushtrria mbanë vendin e parë me 44 pikë, dhe Besa rënditet në vendin e dytë me 38 pikë.

Rezultatet e takimeve të tjera të kësaj xhiroje janë:

Istogu – Vitia 3 – 0, Fushë Kosova – Ramiz Sadiku 3 – 1, 2 Korriku – Arbëria 3 – 0, Dukagjini – Onix 0 – 0, Bashkimi – Vëllaznia 1 – 1, Drenasi – Vëllaznimi 0 – 0. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...