9 C
Pec
E diel, 25 Shkurt, 2024

Vushtrria, shënoi fitore në derbin e Ligës së parë të Kosovës në futboll ndaj Arbërisë

Ballafaqimet e javës së 17 në Ligën e parë të Kosovës, shënuan fillimin e pjesës pranverore të kampionatit. Vushtrria, arriti fitore të rëndësishme ndaj Arbërisë si mysafir, me rezultat 1 – 0 dhe kështu vazhdon sigurt ti prinë tabelës së klasifikimit. Dukagjini, si mysafir mposhti Ramiz Sadikun, ndërsa në takimin derbi Vitia shënoi fitore ndaj Besës 2 -0 .

Rezultatet komplete të takimeve të javës së 17 të Ligës së parë të Kosovës, në futboll janë; Vllaznia – Istogu 2 – 0, Kika – Bashkimi (K) 1 – 1, Arbëria – Vushtrria 0 – 1, Vëllaznimi -2 Korriku 2 – 0, Onix – Drenasi 0 – 0, Vitia – Besa 2 -0, Ramiz Sadiku – Dukagjini 0 – 2, Ndërsa nesër zhvillohet takimi i fundi i xhiros së 17 dhe do të ndeshën: Trepça- Fushë Kosova

Tabela e klasifikimit e Ligës së parë të Kosovës, pas përballjeve te javës së 17 ka këtë rënditje:
1 Vushtrria 41
2 Dukagjini 36
3 Besa 35
4 Vitia 34
5 Vëllaznimi 32
6 Onix 27
7 Arbëria 25
8 Trepça 24
9 Istogu 20
10 Drenasi 19
11 2 Korriku 18
12 Kika 16
13 Ramiz Sadiku 15
14 Fushë Kosova 14
15 Vllaznia 11
16 Bashkimi (K) 10

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...