7 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

VV: Këmbëngulja jonë e detyroi Serbinë të zmbrapset e t’i pranoj targat RKS

Lëvizja Vetënvendosje ka thënë se këmbëngulja e Qeverisë e ka detyruar Serbinë që t’i pranonte targat RKS.

Përmes një video të publikuar në faqen zyrtare në Facebook, ku shfaqet Kryeministri Kurti në foltoren e Kuvendit rreth dy vite më parë.

“Këmbëngulja jonë në atë që është e drejtë, në fund e detyroi Serbinë të zmbrapset e t’i pranoj targat RKS. Do të duhej që pas kësaj ajo t’i pranojë edhe pasaportat, diplomat e të gjitha dokumentet. Kjo është një e arritur e rëndësishme e shtetit dhe qeverisë tonë për qytetarët e Republikës së Kosovës”, thuhet në reagimin e tyre në Facebook./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...