15 C
Pec
E premte, 14 Qershor, 2024

VV thotë se vendosmëria për kushtetushmëri, rend dhe ligj triumfoi

Lëvizja Vetëvendosje përmes një video të publikuar thotë se sot është bërë një vit prej kur kryetarët në katër komunat në veri morën detyrat.

“Sot bëhen një vit prej kur kryetarët në katër komunat në veri morën detyrat. Grupe të organizuara kriminale me dirigjim nga Beogradi bën sulme të përditshme ndaj Policisë, gazetarëve e pjesëtarëve të KFOR-it me qëllim pengimin e punës së kryetarëve në këto komuna dhe luftimin e rendit kushtetues të Republikës së Kosovës. Por, institucionet e Republikës të vendosura ngadhënjyen. Vendosmëria për kushtetutshmëri, rend dhe ligj triumfoi”, thuhet në reagimin e bërë nga LVV. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...