20 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Wesley Clark sot në Kosovë, Abdixhiku i ndanë dekoratën “Dr. Ibrahim Rugova”

Ish-gjenerali i NATO-s, i cili udhëheqi fushatën ajrore kundër caqeve ushtarake serbe më 1999, Wesley Clark, do të jetë sot për vizitë në Kosovë.

Clark do të pritet në nga ora 09:00 nga kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

“Kryetari Abdixhiku po ashtu Gjeneralit Clark i ndan Dekoratën Dr. Ibrahim Rugova, për rolin historik dhe kontributin e tij për çlirimin e Kosovës”, thuhet në njoftimin e LDK-së./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...