11.8 C
Pec
E enjte, 29 Shkurt, 2024

Xhaferi mban takimin e parë zyrtar si kryeministër

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, njoftoi se mbajti takimin zyrtar të parë ndërkombëtar në këtë post me Ambasadorin e BE-së, David Geer.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Xhaferi tha se takimi është mesazh i qartë për përkushtimin tonë ndaj agjendës evropiane dhe rezultat i mbështetjes parimore të rrugës sonë euro integruese nga Zyra e BE-së në Shkup.

Të dielën, me një ceremoni shtetërore në Kuvend, Xhaferi u zgjodh kryeministër i qeverisë teknike të Maqedonisë së veriut.\Njeshi\

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...