8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Xhavit Haliti me mesazh për Marsin e Jasharajve

N/Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe kryetar i PDK-së në Pejë Xhavit Haliti, ka kujtuar Epopenë e UÇK-së, respektivisht Marsin e lavdisë së Jasharajve të Prekazit legjendar.

Me një mesazh në faqen e tij në facebook, Haliti, ka çmuar lartë veprën sublime të familjes Jashari.

Postimi i plotë;

“Qëndresa mbinjerëzore dhe flijimi i Jasharajve i hapi rrugën krah më krah Epopesë së lavdishme të UÇK-së, e cila, duke pasë mbështetje të fuqishme edhe nga komuniteti demokratik ndërkombëtar dhe veçanërisht nga partnerët strategjik të popullit shqiptar, çoi në përfundimin e robërisë së Kosovës dhe fillimin e pakthyeshëm të Epokës së Lirisë, në themelet e së cilës qëndrojnë përkushtimi dhe sakrificat tona të panumërta, si individ, Lëvizje Kombëtare, Kosovë dhe Komb.”-ka shkruar Xhavit Haliti /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...