9.9 C
Pec
E martë, 23 Prill, 2024

Xhavit Haliti për Fadil Vatën: Ishte njëri nga veprimtarët më të shquar të Levizjës kombëtare

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti ka përkujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare Fadil Vaten në 29 vjetorin e rënies së tij në altarin e lirisë, përcjellë Njeshi.

“Fadil Vata është njëri nga veprimtarët më të shquar të Lëvizjës kombëtare për çlirimin dhe lirinë e Kosovës. 
Puna, përkushtimi i pandarë gjerë në frymën e fundit, e dhënë para 29 vjetësh, paraqet një nga shembujt më të denjë të gjeneratës së tij dhe gjeneratave pasuese se si luftohet për liri dhe të drejta kombëtare.”-shkruan Haliti

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...