3 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Xhenxhefili ndihmon në tretjen e ushqimit

Mostretja kronike e ushqimit (dispepsia) karakterizohet me dhimbje të përsëritua dhe me jorehati në pjesën e sipërme të stomakut.

Besohet se zbrazja e vonuar e stomakut është  arsyeja kryesore e formimit të dispepsisë.

Sipas Helathline është interesante sepse xhenxhefili del që  që shpejton zbrazjen e stomakut me këtë gjendje.

Kjo del pasi një studimi i cili është bërë ndaj 24 njerëzve ka dhënë rezultate që barku tyre zbrazej kur hanin xhenxhefil para ushqimit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...