3.7 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Zarfa me eksploziv janë gjetë në aeroportet dhe stacionet nëntokësore të trenit në Londër.

Në aeroportin Heathrow dhe në London City, si dhe ne stacionin e metros Waterloo, policia britanike ka gjetë 3 pako me eksploziv.

Në bazë të informatave të publikuara nga BBC, me rastin po merret njësiti antiterrorist, që ka konstatuar se eksplozivi është paketura në zarfa të formatit ,,A4,, dhe dyshohet se pas këtyre mjeteve shpërthyese qëndron e ashtuquajtura ,,Lidhja Iralandeze,, meq edhe në zarfa kanë qene pullat postale irlandeze.

Në bazë të informacioneve të policisë njëri nga zarfat ka shpërthyer gjatë hapjes por nuk ka shkaktura lëndime në njerëz dhe dëme të tjera.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...