6.4 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Zbulohet identiteti i tre pilotëve ukrainas që humbën jetën pas përplasjes së aeroplanëve

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë bërë të ditur emrat e pilotëve që humbën jetën si pasojë e përplasjes së aeroplanëve stërvitor në rajonin Zhytomyr.

Bëhet fjalë për pilotët Vyacheslav Minka, Serhiy Prokazin dhe Andriy Pilshchikov i njohur me nofkën “Juice”.

Incidenti kishte ndodhur të premten gjatë një misioni.

 

“Gjatë një misioni luftarak, ekuipazhet e dy aeroplanëve të stërvitjes luftarake L-39 u përplasën në qiell”, patën deklaruar Forcat Ajrore.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në adresimin e tij të mbrëmshëm, ka paralajmëruar se do të shqyrtohen të gjitha rrethanat e përplasjes së dy aeroplanëve luftarak ukrainas.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...