15 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Zelensky falënderon Finlandën për ndihmën ushtarake: Bashkë deri në fitore

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, e ka falënderuar Finlandën për marrëveshjen për ndihmë shtesë ushtarake për Ukrainën.

Ai falënderimin e bëri përmes një postimi në Twitter, për pajisjet shtesë, të cilat përfshijnë armatim kundërajror dhe municione.

“Falënderoj Finlandën dhe presidentin për zbatimin e shpejtë të marrëveshjeve tona të arritura në Helsinki. Paketa e 16-të e ndihmës mbrojtëse për Ukrainën, e cila do të përfshijë sisteme kundërajrore dhe municione, nevojitet urgjentisht në fushën e betejës. Së bashku deri në fitore”, ka shkruar Zelensky. /njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...