19.9 C
Pec
E shtunë, 13 Prill, 2024

Zelensky në fjalimin për shënimin e dyvjetorit të luftës: Ne do të korrim sukses

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka këmbëngulur se Ukraina do të ketë sukses dhe u kërkoi bashkatdhetarëve të tij të mbeten me shpresë për fitore gjatë një fjalimi që shënon përvjetorin e dytë të pushtimit të Rusisë.

“Sot, për fat të keq, secili prej nesh ka dikë për të mbajtur një minut heshtje. 730 ditë dhimbje. Por, në të njëjtën kohë, 730 ditë shpresë”, u shpreh ai, Zelensky vazhdoi të inkurajojë bashkatdhetarët e tij duke u kujtuar atyre se çfarë është arritur gjatë dy viteve të fundit, shkruan CNN.

“Ne jemi të aftë. Ne do të kemi sukses”, u shpreh tutje presidenti ukrainas./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...