15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Zemaj: Me qasjen e tanishme Qevera Kurti do ta drejtojë edhe dijen e mendimin

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, e ka kritikuar Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit për menaxhimin e furnizimit të nxënësve me libra shkollorë për vitin e ri mësimor.

Ai, në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, ka theksuar se e ka një përshtypje se me qasjen e tanishme të përdorur nga Qeveria, do vijë një periudhe kur do të mundohen të drejtojnë edhe dijen e mendimin.

“Kjo qeveri në përmbajtje na doli shumë keqpërdoruese, jeni të paaftë me shpërndarjen e çorientuar të librave shkollorë, apo mos shpërndarjen. Si pasojë e paaftësisë suaj, prindërit, mësuesit e nxënësit, shkuan herë në një librari herë tjetrën qoftë në ditë pune dhe pushimi”.

“Pak halle të tjera kanë qytetarët dhe tash do të merren me dështimet dhe problemet zinxhirore të juaja. E hapët një aplikacion që vetëm krijuat huti. Për çmimin dështuat sepse po i paguajmë libra më shtrenjtë. Me qasjen e juaj të deritanishme do ta drejtoni edhe dijen edhe mendimin”, ka thënë Zemaj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...