2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Zëvendëskryeministri Hoxhaj thotë se Thaçi dhe Haradinaj do të kenë qëndrime të harmonizuara në Berlin

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se kryetari Thaçi dhe kryeministri Haradinaj, do të kenë qëndrime të harmonizuara në Berlin.

“Natyrisht që nuk është mirë nëse ka qëndrime të ndryshme kur është një delegacion. Por unë jam i sigurt që qëndrimet do të jenë të harmonizuara”, ka thënë Hoxhaj.

 “Dialogu është në interes të Kosovës, nëse ne duam ta përmbyllim procesin e shtetndërtimit. Në takime të tilla nuk mund të ketë shumë dallime të mëdha të pikëpamjeve”, ka theksuar Hoxhaj më tej.

 Sipas tij, ajo se çka është me rëndësi të ndodhë në Berlin është që Kosova të jetë e përkushtuar.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...