1.2 C
Pec
E martë, 30 Nëntor, 2021

Zgjedhet shqiponja që do të shoqërojë “Javën e Flamurit”

Ministrja e Kulturës në Shqipëri, Elva Maragiti, ka bërë të ditur se është përzgjedhur shqiponja që do ta shoqërojë “Javën e Flamurit”.

Festa e nëntorit janë shumë afër dhe shqiptarët po përgatitet që të bëjnë kremtimin e këtyre festave.

”Pas hapjes së konkursit për logon e aktiviteteve festive për 28-29 Nëntorin, mes dhjetëra propozimesh, u shpall fitues krijimi i Zeni Ballazhit, që ndërthur elementet e flamurit tonë kombëtar. Urime!”, ka shkruar ministrja në ”Facebook”.

Vlerësimi artistik i çmimit fitues është 100.000 (njëqind mijë) lekë, ku përfshihet dhe taksa e aplikueshme sipas legjislacionit në fuqi. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...