6.6 C
Pec
E enjte, 23 Mars, 2023

Zhvillohen sot 5 takime të javës së 21 në Superligën e Kosovës në futboll

Ekipet e elitës së futbollit të Kosovës, sot zhvillojnë përballjet e javës së 21. Në qendër të vëmendjes së dashamirëve të futbollit pritet të jetë derbi i pjesës së gjerëtanishme të kampionatit ku do të përballën dy ekipet e para në tabelë.

Prishtina, që rënditet në vendin e dytë me 43 pikë dhe Feronikeli, që i prinë tabelës me 48 pikë të grumbulluara. Kjo ndeshje zhvillohet në stadiumin ,”Fadil Vokrri” në Prishtinë, duke filluar nga ora 17.00.

Në takimet të tjera të kësaj jave do të ndeshën: Trepça 89 – Liria, Drenica – Flamurtari, Gjilani – Llapi dhe Ferizaj – KEK-u. Të gjitha këto përballje fillojnë prej orës 13.30.

Dje është zhvilluar takimi i parë i javës së 21. Drita si mysafir ka shënuar fitore ndaj Ballkanit, me rezultat 2 me 1.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...