5.5 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Zhvillohen sot takim kualifikuese në grupe të vlefshme për kampionatin europian të futbollit.

Në program të grave kualifikuese për kampionatin europian të futbollit që zhvillohet ne vitin 2020 , sot zhvillohen ballafaqimet në grupet “D”E”“F”G” dhe “J”.

Nga ballafaqimet që zhvillohen sot veqojmë takimin e grupit “D” ku do të ndeshën Irlanda – Zvicra, kjo ndeshje fillon prej orës 20.45 minuta.

Të tabelën e këti grupi prinë Irlanda me 10 pikë ndërsa në vendin e dytë dhe të tretë rënditen Danimarka me 5 pikë dhe Zvicra me 4/njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...