15.6 C
Pec
E premte, 12 Prill, 2024

Zhvillohen sot takimet e rrethit të parë të grupeve kualifikuese për Euro 2020 në grupet,,D,,F,,dhe,,J,,

Në grupin ,,D,, sot zhvillohen dy takimet e para të fazës kualifikuese për Euro 2020. Ballafaqimi i parë zhvillohet prej orës 15.00 dhe do të ndeshën: Gjerogjia – Zvicra, ndërsa prej orës 18.00 përballën Gjibraltari – Irlanda.

Në kuadër të grupit ,,F,, zhvillohen tri ndeshje dhe çiftet riale janë: Malta – Ishujt Faro dhe Suedia – Rumania, këto dy ndeshje fillojnë prej orës 18.00 dhe takimi i fundit i këti grupi fillon prej orës 20.45 dhe do të ndeshën, Spanja – Norvegjia.

Në progrma të garave të grupit ,,I,, janë tri ndeshje të cilat fillojnë prej orës 20.45 dhe përballën: Bosnja e Hercegovina – Armenia, Italia – Finlanda dhe Lihtenshtanji – Greqia./njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...