10.4 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Zhvillohen takimet e fundit të pjesës së rregullt të kampionatit të Supeligës në hendboll

Ballafaqimet e javës së 18 në Superligën e Kosovës, në hendboll në konkurencën e meshkujve, që në progrma të garave janë në këtë fundjavë shënojnë fundin e pjesës së rregullt të garave.

Ekipet te cilat rënditen nga vendi i parë deri në vendin e 6 do të bëjnë gara ne Plej – Off, ndërsa në Superligën B do të bëjën pjesë katër ekipet e fundit që do të garojnë për të evituar largimin nga elita e hendbollit të Kosovës

Derbi i javës zhvillohet në Prishtinë ku do të përballën Prishtina që zë vendin e tretë me 28 pikë dhe Kastiroti, që kryeson në tabelën me 32 pikë. Ballafaqimi është paraparë të zhvillohet nesër duke filluar nga ora 17.00

Besa, zë vendin e dyte me 30 pikë dhe pritet të shënoj fitore te lehtë ndaj Samadrexhës, që mban vendin e fundit në tabelë. Kjo ndeshje zhvillohet sonte duke filluar nga ora 19.00

Veq derbit Prishtina – Kastrioti të shtunën zhvillohen edhe dy ballafaqime të tjera dhe përballën; Trepça – Vushtrria ky takim do të përcaktoj se cila nga këto dy skuadra do të garoj në Superligën A e cila në atë B dhe Drenica – Zhegra.Ballafaqimi i fundit i javës së 18 zhvillohe të dilën dhe do të ndeshën Drita – Vëlaznimi.

Në këtë fundjavë fillojnë garat e pjesës pranverore në elitën e hendbollit të Kosovës në konkurecën e femrave, që pritet te jetë një javë e qetë meq ekipet favorite nuk do të kenë detyra të vështira.

Çiftet rivale të kësaj xhiroje janë, Drita – Shqiponja, Prishtina Vëllaznimi, Vushtrria – Vjosa, Kastrioti – Samadrexha dhe Jusuf Gervalla – Istogu

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...