3.2 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Zhvillohet sot derbi i javës në hendboll dhe ndeshën, Besa – Prishtina, nesër derbi tjetër Kastrioti – Drita

Ballafaqimi i sontëm Besa – Prishtina, që fillon prej orës 19.00 dhe zhvillohet ne palestren ,,Karagaqi,, në Pejë vlerësohet takimi më interesant i javës së 17, ku përballën dy ekipe që mbajnë vendin e dytë dhe të tretë në tabelë me nga 28 pikë.

Besa, në këtë përballje vie pas humbjes nga Kastrioti, në xhiron e kaluar që kryeson në tabelë me 30 pikë, dhe që nesër përballët me skuadrën e katërt ne tabelë Dritën, e cila mbetët prapa në rënditje krahasuar me tri ekipet e para.

Mbramë është zhvilluar derbi lokal në mes të Vushtrisë dhe Samadrexhës që u përmbyll me fitoren e ekipit vendas 39 – 26.

Çiftet tjera rivale të kësaj jave janë: Zhegra – Trepça dhe Vëllaznimi – Drenica.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...