5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Zhvillohet sot takimi i Ballkanligës në basketboll Kozuv – Academic Bultex

Sot duke filluar nga ora 17.30 zhvillohet përballja e Ballaknaligës, në basketboll ko të ndeshën Kozuv – Academic Bultex, kjo përballje do të jetë shumë e rëndësishme për të dyja palët. Përderisa Academic Bultex, me fitore eventuale do të futet në mesin e 4 ekipeve pretendente për kreun e tabelës.

Kozuv, me fitore do të riste gjasat për të siguruar vend në mesin e 4 ekipeve të para dhe në këtë drejtim mund të pret edhe ndihmën e tifozëve të vet meq takimi zhvillohet ne Gjevgjeli.

Mbrëm Beroe, ka shënuar fitore ndaj Blokotehnës, me rezultat 104 – 100 si mysafir dhe është përforcuar me 23 pikë në krye të tabelsë së klasifikimit 2 pikë më shumë se rivali i mbrëmshëm e 3 pikë më shumë se Teuta e Durrësit që mban vendin e tretë./njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...