21.6 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Zjarrfikësit japin detaje për zjarrin në Institutin e Mjekësisë Ligjore

Mbrëmjen e së shtunës ka shpërthyer një zjarr në objektin e Institutit të Mjekësisë Ligjore.

Lidhur me rastin detaje kanë dhënë Zjarrfikësit.

Komandanti i Brigadës së Zjarrfikësve të Prishtinës Malë Gashi, tha se ishin duke u djegur disa tuba të letrave në tre rafte.

“Është bërë shuarja e zjarrit dhe është bërë ventilimi i tymit nga ajo hapësirë. Për hetime të mëtutjeshme për shkaktarët e zjarrit, merren Inspektorët për Hulumtimin e shkaqeve të zjarrit. Zjarrfikësit e kanë përfunduar punën e tyre në ora 22:55”, tha Gashi.

Lidhur me rastin, mbrëmë ishte deklaruar edhe Ministria e Drejtësisë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...