10.4 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Zv. Presidenti i CEV Özkan Mutlugil, viziton Federatën e Volejbollit të Kosovës

Sonte pritet që rreth orës 21.45 të arrijë në Kosovës zv. Presidenti i CEV Özkan Mutlugil, ai do të pritet në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë,nga presidenti i federatës sonë Abedin Ibrahimi, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe anëtarë tjerë të FVK-së.

Gjatë vizitës së tij Mutlugil, do të pritët edhe në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport si dhe ne Komitetin Olipik të Kosovës.

Njëherësh mysafri i Federatës së Volejbollit të Kosovës ,do të jetë edhe Presidenti i Federatës Shqiptare të Volejbollit z. Erlind Pëllumbi, i shoqëruar nga sekretari I përgjithshëm Albens Vokopola, dhe anëtarët e bordit të FSHV-së.

Në shënim të përvjetorit të 11 të pavarsisë së Kosovës, të shtunën zhvillohen dy ballafaqime miqësore ku do të përballën përfaqësueset e Kosovës dhe ato të Shqipërisë në të dyja konkurecat .Ne konkurecën e femrave ndeshja fillon prej orës 15.00 ndërsa në atë të meshkujve prej orës 17.00 .Të dy takimet zhvillohen në palestren e sporteve ,,Shani Nushi ,,në Gjakovë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...