19.4 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Zvicra e vështirëson kalimin e fazës së grupeve me barazimin ndaj Skocisë

Zvicra ka barazuar 1-1 me Skocinë në rrethin e dytë të fazës së grupeve në Euro 2024, përkatësisht në Grupin B.

Një fitore për Helvetikët do të thoshte kalimin në fazën e eliminimit direkt, por tani u ka vështirësuar gjërat vetës. Pas vetëm 13 minutash, Zvicra pësoi një auto-gol nga Fabian Schar që nuk ia doli të devijonte goditjen e Scott McTominayt.

Por, Xherdan Shaqiri i barazoi shifrat në 1-1 me një super gol nga distanca në minutën e 26-të.Zvicra ishte e pafat në minutën e 33-të, pasi VAR-i e anuloi golin e Dan Ndoye për pozicion jashtë loje.

Pjesa e dytë ishte dramatike, por që gola nuk kishte.Zvicra filloi me dominim të lehtë, por Skocia i shkaktoi shumë vështirësi.

Në minutën e 58-të, Ndoye nuk ia doli të shënonte nga afërsia, duke e gjuajtur topin ngjitur shtyllës së majtë.Grant Hanley (67’) rrezikoi për Skocinë, por që mbrojta e Helvetikëve ishte e pathyeshme.

 

Breel Embolo mendoi se kishte shënuar për 201 në minutën e 83-të, por që ai ishte në pozicion jashtë loje.Gjermania tashmë e kualifikuar është lidere e Grupit A me gjashtë pikë, Zvicra me katër, Skocia me një dhe Hungaria e eliminuar pa pikë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...