11.8 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Zvicra publikon listën, Shaqiri dhe Xhaka udhëtojnë në Serbi

Kombëtarja e Zvicrës ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e marsit të para-kualifikuese për Kampionatin Evropian, “Euro 2024” e cila do të mbahet në Gjermani.

Pjesë e listës do të jenë edhe  tre lojtarë me prejardhje kosovare.

Bëhet fjalë për Xherdan Shaqirin, Granit Xhakën dhe Andi Zeqirin, shkruan FrontOnline.

Ndeshja e parë e Kombëtares së Zvicrës do të luhet më 25 mars ndaj Bjellorusisë.

Mirëpo përshkak të sanksioneve të FIFA-s në drejtim të Bjellorusisë, ndeshja nuk do të zhvillohet në këtë shtet, por në Novi Sad të Serbisë./Njeshi/

 

Më poshtë gjeni listën e Kombëtares së Zvicrës:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...