17.4 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Zyrtare: Rami Hadar vazhdon kontratën me Pejën

KB Peja ka vazhduar edhe për një vit bashkëpunimin me trajnerin Rami Hadar, i cili udhëhoqi skuadrën pejane drejt titullit të kampionit këtë sezon.

Klubi pejan njoftoi zyrtarisht këtë të shtunë për arritjen e marrëveshjes me izraelitin.

Hadar te Peja erdhi në muajin shkurt. Përveç titullit të kampionit në Kosovë, ai udhëhoqi “verdhezinjtë” edhe deri në finale të Ligës Ballkanike.

Përveç garave vendore sezonin e ardhshëm, Peja me 56-vjeçarin do të garojnë edhe në Ligën e Kampionëve.

Njoftimi i plotë nga KB Peja:

“Kampionët ecin së bashku +1

Klubi jonë ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës me trajnerin Rami Hadar me qëllimin për të pregaditur dhe zhvilluar ekip i cili do garojë në kualifikimet për Champions League.

Kohëzgjatja e bashkëpunimit tonë për të ardhmen është realizuar në periudhë kohore 1 vjeçare.

Vazhdojmë së bashku, drejt sukseseve të radhës”.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...