25.6 C
Pec
E diel, 16 Qershor, 2024

Zyrtarët thonë se kanë gjetur trupat e 150 palestinezëve të vrarë

Shërbimi i Emergjencave Civile të Gazës tha se ekipet e shpëtimit kanë gjetur trupat e 150 palestinezëve të vrarë nga ushtria izraelite ditët e fundit.

Të shtunën, trupat dhe tanket izraelite u futën në pjesë të një qarku të mbingarkuar verior të Rripit të Gazës, duke vrarë dhe lënduar dhjetëra palestinezë, thanë mjekët dhe banorët, raporton The Guardian.

Banorët thanë se avionët dhe tanket izraelite kanë goditur zonat në të gjithë Rripin e Gazës gjatë natës dhe se forcat izraelite janë shtyrë më thellë në Jabalia në Gazën veriore, duke u kthyer në një zonë që ata thanë se e kishin pastruar më herët gjatë luftës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...