9.1 C
Pec
E premte, 23 Shkurt, 2024

Zyrtari i BE-së: I lumtur që liberalizimi i vizave do të bëhet realitet për Kosovën

Zyrtari i Lartë i Komisonit Evropian, Gert Jan Koopman, ka thënë se është i lumtur që liberalizimi i vizave do të bëhet realitet për Kosovën nga janari 2024.

Ai ka thënë se kosovarët do të mund të udhëtojnë nëpër gjithë BE-në pa viza për tre muaj.

Koopamn ka shkruar se kjo do të forcojë lidhjet dhe do të lehtësojë shkëmbimet mes njerëzve nga Kosova në BE.

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...